Menu

Novogodišnja radionicaDana 26. decembra u našoj školi realizovana je Novogodišnja radionica. Deca su za roditelje pripremila mini koncert, a želeći da prirede deci divno novogodišnje iskustvo, naši roditelji i zaposleni osmislili su i odigrali predstavu o darivanju, dobroti i ljubavi – “Odrasli za decu”. Ovaj divni susret završen je kroz radionicu pravljenja novogodišnjih ukrasa dekupaž tehnikom i oslikavanja medenjaka.

Mini koncert 

Učenici maskirani u vilenjake otpevali su nam pesmice. Na klaviru ih je pratio naš učenik An Wang, dok je učiteljica Svetlana Puzović svirala tamburicu.

  • We wish you a Merry Christmas
  • Srećna Nova godina

Svi prisutni bili su potpuno očarani nastupom naših učenika, a na ovaj način otvorena je Novogodišnja radionica.

Novogodišnja predstava
“Odrasli za decu”
 

Naši dragi roditelji i zaposleni udružili su se radi ostvarenja novogodišnje predstave za decu. U ulozi Baba Mrazice i Deda Mraza našli su se Milica i Nemanja Petrović, vrednog patuljka Smotka predstavljala je Bojana Trivunović, a Irvasa Elizabeta Birg. Naše drage asistentkinje Dunja Tanasković, Tijana Stamenković i Jovana Trajković našle su se u ulozi Zloćka, pripovedača i Cice Iz Grivca. Milica Cvetković predstavila nam je Vilu Dobrilu, a Nemanja Cvetković bio je Princ. Zlata Šipovac dočarala nam je patuljka Kefala, a direktorka Montesori osnovne škole, Jelena Petrović igrala je patuljka Moćka. Udruženi u borbi protiv zla, ljubav je pobedila i sva deca su za Novu godinu dobila poklončiće. Za scenografiju je bila zadužena Jovana Perišić, naša učiteljica, uz podršku naših zaposlenih, a koordinatorka projekta je Ljubica Ilić Vojnović.

Posetioci naše predstave, deca i njihovi roditelji, bake, deke i bliski rođaci, bili su oduševljeni.

Radionice pravljenja kolačića i novogodišnjih ukrasa

Radionica oslikavanja medenjaka
  Za pripremu novogodišnjih medenjaka, osim ljubavi i dobrog raspoloženja, potrebno vam je:400 g brašna
170 g šećera u prahu
1 kesica vanilin šećera
2 jajeta
1 kašika cimeta
80 g putera
3 kašike meda
i na vrh noža sode bikarbone

Jaja umutite sa šećerom, dodajte vanilin šećer, med, sodu bikarbonu i cimet. Dobro zamestit sve ovu masu sa brašnom i puterom. Pokrijte testo folijom i ostavite ga na najmanje dva sata u frižideru. Nakon što se testo steglo, razviti ga na debljinu od 5 mm, modalama pravite oblike i slažite na pek papir. Peći 7 minuta na 200 stepeni.

Za glazuru, kojom se dobijaju magične šare na medenjacima potrebno je: 
1 belance
250 g šećera u prahu i 
kašičica soka od limuna.

Mi smo uživali šarajući naše medenjake!

Radionica oslikavanja medenjaka

Za pripremu novogodišnjih medenjaka, osim ljubavi i dobrog raspoloženja, potrebno vam je:400 g brašna
170 g šećera u prahu
1 kesica vanilin šećera
2 jajeta
1 kašika cimeta
80 g putera
3 kašike meda
i na vrh noža sode bikarbone

Jaja umutite sa šećerom, dodajte vanilin šećer, med, sodu bikarbonu i cimet. Dobro zamestit sve ovu masu sa brašnom i puterom. Pokrijte testo folijom i ostavite ga na najmanje dva sata u frižideru. Nakon što se testo steglo, razviti ga na debljinu od 5 mm, modalama pravite oblike i slažite na pek papir. Peći 7 minuta na 200 stepeni.

Za glazuru, kojom se dobijaju magične šare na medenjacima potrebno je: 
1 belance
250 g šećera u prahu i 
kašičica soka od limuna.

Radionica: Novogodišnji ukrasi

Drvene podloge za novogodišnje ukrase ukrašavali smo dekupaž tehnikom, pomoću bele boje, salveta i lepka. Zajedničkim snagama za jedno popodne oslikali smo preko 100 ukrasa, koji su ukrasili dom naših učenika.

Za ideju i vođenje tokom ove radionice zahvalni smo našoj nastavnici srpskog jezika i književnosti, Mariji Stanković.