Menu

Konverzacijski engleski jezik u našoj školiU našoj školi pored redovnih časova engleskog jezika, učenici imaju i dodatne časove konverzacije na engleskom jeziku. Kroz različite aktivnosti i učenici mlađih i učenici starijih razreda, uče i vežbaju kako da se pravilno usmeno izražavaju na engleskom jeziku. Neke od aktivnosti koje se koriste na ovim časovima u mlađim razredima su igra uloga, priča u slikama, opisivanje fotografija, igre uz pomoć fleš kartica, dok se u starijim razredima koriste aktivnosti kao što su osmišljavanje priča na osnovu datog početka, opisivanje fotografija i konverzacija uz pomoć fleš kartica. Ovog  januara, sa učenicima sedmog i osmog razreda na jednom od časova konverzacije, vežbali smo konverzaciju pomoću fleš kartica.

Časovi konverzacijskog engleskog jezika

Učenici su izvlačili kartice na kojima su ispisane različite teme, kao što su na primer Something you’d like to learn, Your routine, Animals you don’t like, a zatim je njihov zadatak bio da kažu nešto o toj temi. Učenicima je ovaj vid nastave bio interesantan zato što su izvlačili najrazličitije teme i mogli su da sami biraju kako i na koji način će govoriti o njima. Na ovom času, učenici su bili izuzetno maštoviti i davali su različite odgovore, a vrlo često su se i vodile diskusije na neke od teme koje su se učenicima posebno dopale.